top of page

Muzika pro ........

MUZIKA no. 9

ČANKIŠOU / TY SYČÁCI / OSTRÝ ZUB 

GALERIE
logo muzika 9c.jpg

19.11.2011

logo_uši.png
pozvánka_internetCB.jpg

ČANKIŠOU

  • YouTube

Sedmičlenná kapela Čankišou nezapomenutelně proniká do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům překypujícím energií a divokými rytmy, kde se míchají různé etnické vlivy, exotické nástroje a rockové kořeny. Čankišou se svou muzikou, která mění koncerty v divoký taneční rej, projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pakistán.
Kapelu Čankišou založili původem bigbeatoví muzikanti na vánočním mejdanu v roce 1999. Za pomoci nejrůznějších nástrojů z celého světa se vrhli do pro ně naprosto nových vod ethna, world music a originálně opřeli svou tvorbu o legendu dávného jednonohého lidu Čanki. Za více jak 10 let existence si kapela vydobyla pevné místo na hudebním slunci a dnes patří ke špičce české world music.

čankišou 01.jpg
ČANKIŠOU / MAR.ÚDOLÍ 19.11.2011

MUZIKA 9 LÁKÁ OPĚT NA HUDEBNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Muziku pro nezaujaté uši No.9 tentokrát obohatila především brněnská scéna a olomoucký host. Jde o výběr nejrůznějších způsobů, jak číst slovo ,alternativa‘. Muzika poskytla  v předsálí Kulturního domu v Mariánském Údolí tři koncerty, výstavu regionálních výtvarníků a doplňující videoprojekce ……..

Výstava pro nezaujaté oči VI.

Výstava byla zahájena vernisáží společně s muzikou v sobotu 19. 11. 2011  a pokračovala v týdnu  od 21. - 25. 11.2011

 Derniera proběhla v pátek 25. 11. od 19 hod. - autorské čtení, vyhlášení 
fotosoutěže "Přírodní krásy Hluboček", afterparty (repro hudba).

Vystavující :(Fotografie) Bohuš Marek, Lažová Jolana, Plíska Petr, Rozsíval Pavel, Stejskalová Michaela, Tošovský Zdeněk. (Obrazy) Esson Mike, Fialová Marie, Jeníčková Aneta, Nastoupilová Lucie, Šebelová Hana, Šimáček Ivan, Šumberáková Světlana, Tomanec Radek, Urubek Roman, Zatloukal Svatopluk, Zdařilová Iva, Havlík Vladimír, (Grafika) Horváth Fabian, Novák Vítězslav, Palarčík Petr, Pospíšil Vladimír, (Sochy) Stejskalová Petra, Kolář Jan Zahraniční hosté : Arnau Ricart, Joana Molla (performance). Další artefakty :Miroslav Ulrych (historické pohlednice). Videoprojekce:Jiří Frýdek, Vladimír Pospíšil. 
 

TY SYČÁCI

  • YouTube

 Jedineční Ty Syčáci přijeli zahrát / zazpívat /zabásnit / zavřískat . Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví“). Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku. 

ty syčáci 01.jpg
TY SYČÁCI / MAR.ÚDOLÍ 19.11.2011
ostrý_zub_01.jpg
OSTRÝ ZUB / MAR.ÚDOLÍ 19.11.2011

OSTRÝ ZUB

Olomoucké hudebně - výtvarné sdružení Ostrý zub ve svých projektech mísí elektroniku s post-punkovými postupy. Silné texty doprovází silná hudba, přičemž primární zaměření členů kapely na výtvarné umění vnáší do jednotlivých vystoupení lehký nadhled.

LOGO MUZIKA.png

© Copyright © design.vnor.2020

O.LI.V.Y / MAR.ÚDOLÍ 20.11.2010
bottom of page