top of page

Hudební projekt

Untitled - 8.jpg
PikPng.com_bandcamp-logo-png_828838.png
deezer.png
tidal.png
music apple.png
  • Facebook
youtube music.png
Folder My Videos.png
e-mail.png
20200626_154013 10.jpg
amazon music.png
spotify.png

 VNOR JE PODIVNÝ ZVUK, KTERÝ VYTRVALE JIŽ NĚKOLIK LET SLEDUJE SVOU VLASTNÍ CESTU

 Album vyjadřuje  osobní cestu, která trvá již mnoho let. Využití terénních záznamů zvuku spolu se syntezátory, bicími automaty a poezií bratra Luďka Nováka. Stejně jako malíři, kteří zkoumají své vize po celou dobu svého života, také VNOR těží a definuje své zvuky již více než 10 let. Spojuje zájem o opravdovou posedlost a tíhu v hledání a zkoumání zvuků a překonávání hranice mezi krásným a ošklivým, minimálním a maximálním, světlým a temným. Myšlenka spoléhat se na štěstí, že se podaří napsat hitovou nahrávku v umírajícím hudebním průmyslu, stejně jako myšlenka na turné po celé zemi se k  osobnosti příliš nehodí. Asi před deseti lety  VNOR zjistil, že práce se zvukem je duševní očistou a způsobem, jak komunikovat , jak cítit a pochopit. V počátku  neměl v úmyslu vydat to co nahrává. Jen hrstka lidí slyšela některé zvukové koláže, které se objevují na tomto albu, takže je trochu děsivé je vydávat do světa, zejména písně, které jsou osobitější. Zvuky a experimentování při nahrávání hudby hrály důležitou roli v kreativních rozhodnutí, které dnes VNOR dělá  a přetavuje do velmi osobní  adaptace.  Proces byl dlouhý, ale přirozený. Texty jejichž cílem bylo zrcadlit emoce a myšlenky, které  bratr zažíval a jsou nutným zábleskem něčeho co nedovedeme popsat.  

Album je procházka krajinou kolem domu, stromu nebo kříže, kde labutě bílé letí a lidská slova šustí a kde je vzduch beze slova. Rituály jsou kompletní, ať jsou zvuky a texty takové jaké jsou.

 

Prosím sdílejte tento e-mail a váš poslech. Předem děkujeme  -  VNOROVO DOMÁCÍ STUDIO

Zvuky/Sounds, Mix/Mastering, Foto/Photo, Obrazy/Artwork, Grafická úprava/Design - VNOR
Tisk, výroba/Printing, Production - VNOROVO DOMÁCÍ STUDIO / 2020

 Vnor je, improvizátor, zvukový experimentátor a performer. Pracuje s terénními nahrávkami, mediální archeologií, se všemi druhy elektrických nástrojů, jakož i z ryze zvukovými systémy a to většinou na bázi poněkud zkreslené elektroniky. Ve své tvorbě využívá zpětné vazby, elektromagnetické rušení a parazitní zvuky společně s obrušováním hran analogové elektroniky a rytmickou recitací, či deklamovaným zpěvem.

Interpret : V N O R
Album:  "V krajině" / 2020
Texty : Luděk Novák , Vítězslav Novák

Grafika : V N O R

vydáno 17.říjen 2020 

Digipack s bookletem v rukávu / tunelu vytvořeném z levého panelu digipacku. Booklet obsahuje 20 stran textů a grafiky.

© Copyright © design.vnor.2020

bottom of page