top of page

Muzika pro ........

MUZIKA no. 6

HUDBA PRAHA / JINDRA HOLUBEC

GALERIE
LOGO MUZIKA 6C.jpg

15.11.2008

plakát_muzika_6.png

Muzika dobrý důvod, proč se sejít

 Návštěva koncertů je jedním z nejoblíbenějších způsobů kulturního vyžití napříč všemi generacemi. Málokdo si ale dokáže představit, kolik úsilí příprava takového koncertu vyžaduje. Zrovna o Hudbu Praha jsem se snažil již dříve, ale podařilo se až na potřetí. Hned od počátku to byla jasná volba. Opravdu dobrý koncert tehdy ještě ne moc známého Jindry Holubce byl tehdy k vidění v Rýmařově. Viděl jsem ho poprvé a ani na minutu jsem neváhal a stal vystupujícím před Hudbou Praha.

Výstava pro nezaujaté oči

Součástí podzimní Muziky se stáva již pravidelně výstava regionálních výtvarníků. Tentokrát opět v předsálí a klubovně KD . Mnohé obrazy ,fotografie, kresby či grafiky mě zaujaly . 

 Stává se, že tak kvalitní věci neuvidíte ani ve známých městských galeriích. Bylo by dobré tuto výstavu každým rokem posunovat někam dál, rozšířit např. o okolní regiony a s větší pestrostí. Ovšem prostory ve kterých se tato celkem povedená výstava nachází jsou na takovou prezentaci absolutně nevyhovující..  Je to těžké, ale s určitými kompromisy a vlídností ze strany obce možné . Nakonec chci poděkovat obci Hlubočky za velkou finanční podporu bez které by nebylo možné Muziku s výstavou  uskutečnit. Dále děkuji starostovi obce Hlubočky RNDr. Miroslavu Dosoudilovi za osobní sponzorský dar, večerce Zuzany Škrdové za občerstvení, děkuji mediálním partnerům olomouc.cz , Českému rozhlasu Olomouc a novinám Olomoucký den.
 

  • YouTube

HUDBA PRAHA  / JINDRA HOLUBEC

  • YouTube
HUDBA PRAHA 001.jpg
HUDBA PRAHA / Mar. Údolí / 15.11 2008
ZLODĚJI UŠÍ / Mar. Údolí / 24.11 2007
HOLUBEC 001.jpg
JINDRA HOLUBEC / Mar. Údolí / 15.11 2008

Muzika, která nezapadne ani po rocích.

 Možná i tak by se dal charakterizovat koncert Hudby Praha, která jednoznačně patří k nejvýraznějším skupinám českého rocku již delší čas. I když se často jejich tvorba  přiřazuje ke starší generaci, já se ji odvažuji označit jako multigenerační a to bylo vidět i na koncertě v Mariánském Údolí. Kdo využil tuto jedinečnou příležitost , tak nezaváhal. Myslím, že tento koncert byl opravdu povedený po všech stránkách . Dokonce i zvuk , který se šířil opět mezi mramory byl slušný. Ale to jsem předbíhal. Musím se zmínit o bratrech Holubcích, kteří před  Hudbou Praha rozehřívali publikum a myslím, že dostatečně. To co předvedli bylo opravdu originální. Jejich styl bych označil jako nezaměnitelný proud energie a zvukovou odvahu. Určitě patří  mezi současnou nejlepší českou alternativu. Dobré, vtipné texty, expresivní zpěv a výborná hra kytar obou bratří. Prostory předsálí byly celkem zaplněny, ale doufal jsem o něco větší návštěvnost. Hudba Praha prostřednictvím současných koncertů šíří písně  i k těm mladším a stávají se tak nesmrtelnými. A tak kdo navštívil MUZIKU PRO NEZAUJATÉ UŠI No.6 nesmí zapomínat, že se ocitáme v Mariánském Údolí, kde mladí ani staří housličky neladí.. Bohužel pořadatelé se potom musí spoléhat na přespolní, kterých tentokrát bylo požehnaně. Stále si myslím, že Muzika je důležitá proto, aby vyvažovala současnou kulturní mrtvolnost v obci. Jsem stále přesvědčen , že by se z ní mohlo jednou stát něco ojedinělého a multižánrového z velkou pestrostí. Ale to je o penězích, vstřícnosti , pomoci, pochopení a chuti jít do toho.

© Copyright © design.vnor.2020

bottom of page