top of page

Muzika pro ........

MUZIKA no. 12

VLOŽTE KOČKU / LOS PERDIDOS

J.H.KRCHOVSKÝ & Krch-off -band 

GALERIE
logo muzika 12b.jpg

15.11.2014

internetcolor.jpg

VÝSTAVY

PODKLAD.png

VÝSTAVA PRO NEZAUJATÉ OČI 9

Letošní výstava jako každý rok nabídne prostor umělcům z Hluboček, okolí i pozvaných přátel, jež budou mít příležitost prezentovat svou tvorbu, byť jen na několik dní. Můžete se těšit na malby, grafiky, kresby, fotografie….

ŘEKA BYSTŘICE OČIMA FOTOGRAFŮ

zajímavé amatérské fotografie v netradičním pojetí

KRÁSY HLUBOČEK

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE
15.11.2014  / 19.00 - KD Mar. Údolí

J.H.KRCHOVSKÝ & Krch-off -band 

  • YouTube

J. H. Krchovský je jedním z nejpopulárnějších a nejprodávanějších současných básníků českého undergroundu. Jeho díla jsou překládána do angličtiny, dánštiny, holandštiny, polštiny, němčiny a dalších jazyků. Přesto nestojí o žádnou popularitu a straní se lidí. Bezpochyby je jedním z nejosobitějších autorů, které na naší literární scéně máme

Krchovský vzal před časem do ruky kytaru a postavil se do čela kapely Krch-off Band.

Ačkoliv se už léta Krchovský stylizuje do podoby hlaváčkovského rozervaného dekadenta, svázaného ovšem pevně s undergroundovými kořeny, k rockové hudbě měl blízko vždycky. Nejen proto, že sám hrál ve výborné podzemní kapele O.P.N. (sumarizace jejích nahrávek z 80. let je jedním z nejzásadnějších počinů stejného vydavatelství, které teď vydává album Naposled), ale hlavně pro zřejmou hudebnost jeho veršů, kterou postupně odhalují spousty skladatelů a s oblibou je zhudebňují.

vložte kočku.jpg
VLOŽTE KOČKU / MAR.ÚDOLÍ 15.11.2014
JEŠTĚ JSME SE NEDOHODLI / MAR.ÚDOLÍ 16.11.2013
krchov.jpg
krchov.jpg
J.H.KRCHOVSKÝ & Krch/off/band / MAR.ÚDOLÍ 15.11.2014

VLOŽTE KOČKU

  • YouTube

Vložte kočku (VK) je pražská čtveřice. Zvuk kapely stojí na kombinaci živě ovládaných elektronických mašinek, natriggerovaných bubnů, pětistrunných houslí a piana. Surreálné texty, časté dynamické zvraty a matematická práce s rytmem skladeb, to je základ jejich působivých emotivních vystoupení.

V Mariánském Údolí odehráli koncert, který stál opravdu zato. Kdo se zúčastnil neprohloupil. Neuvěřitelné nasazení od začátku až do konce. Určitě jeden z nejlepších koncertů v historii konání Muziky.

VK vydali několik EP kolekcí a dvě studiová alba: Táta (2012) a SEAT (2013). Obě byla dobře přijata kritikou, SEAT je nositelem ceny Vinyla za nejlepší album roku 2013 a ceny Anděl za nejlepší elektronické album roku 2013. 

VK mají za sebou přes dvě stovky koncertů u nás i v zahraničí. Za zmínku stojí vystoupení na United Islands of Prague 2014, Colours of Ostrava 2013 a 14, Bažant Pohoda 2014, nebo Radio Wave Live Sessions 2012.

LOS PERDIDOS

  • YouTube
MUCHA / MAR.ÚDOLÍ 16.11.2013

 Muziku uzavírala kapela Los Perdidos z Holešova hrají ve ska-punk-raggae rytmu. Hudba Los Perdidos je plná houpavých rytmů podporovaných trubkami a saxofonem. Skupinu ovlivňují hudební styly jako raeggae, ska a punk, ale i básníci a revoluční anarchistické písně latinské Ameriky a Španělska.

Kapela, která dokáže roztančit i neznalé a byla dobrou volbou na závěr dvanácté Muziky.

perdidos.jpg
LOS PERDIDOS / MAR.ÚDOLÍ 15.11.2014

© Copyright © design.vnor.2020

bottom of page