top of page

Muzika pro ........

MUZIKA no. 13

KRÁSNÉ NOVÉ STROJE / WWW NEUROBEAT

POD ČERNÝ VRCH

GALERIE
BANER D.jpg

14.11.2015

logo_uši.png
MUZIKA 13.jpg

KRÁSNÉ NOVÉ STROJE

Legendární skupina Krásné nové stroje už od 80. let dokáže svými koncerty návštěvníky dokonale strhnout.

  • YouTube

Kdysi mohutné těleso s početnou dechovou sekcí pravda prořídlo, duše souboru výtvarník Stanislav Diviš naštěstí nadále zůstává. A svou hudbu představil i u nás na třinácté Muzice, kterou seskupení zahájilo.

Dirigent a zpěvák Stanislav Diviš patří mezi výrazné osobnosti naší výtvarné scény. Už před revolucí byl jedním ze zákládajících členů Tvrdohlavých. Jeho obrazy ve spojení s hudbou skupiny Krásné nové stroje podtrhují renesanční osobnost kutnohorského rodáka.

WWW Neurobeat

WWW sestává především tradičně z Ondřeje Anděry, který zpívá ve většině skladeb, obsluhuje různé elektronické nástroje a také má lví podíl na hudební stránce, a dnes již velice známého a ceněného malíře Lubomíra Typlta, který je s Anděrou textařem kapely. Nelze ovšem ani pominout Anděrovu ženu, zpěvačku Milesu Anděra Zrnić, a perkusionistu Pavla Fajta , který již na Muzice vystupoval s projektem Autopilote.

(1982 - 1988 a od 1991 s přestávkami až dodnes) Kutná Hora, Kolín, Praha

_MG_8870.jpg

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let. Nikdo tehdy netušil, že název kapely později dostane zcela nový význam. Původně bylo jméno WWW zkratkou anglického “We Want Word”. WWW kolem sebe v té době soustředili první české nadšence hiphopové kultury, byli jednou z prvních rapových kapel u nás.

  • YouTube
_MG_8870.jpg
KRÁSNÉ NOVÉ STROJE / MAR.ÚDOLÍ 14.11.2015
_MG_9025.jpg
WWW NEUROBEAT / MAR.ÚDOLÍ 14.11.2015
JEŠTĚ JSME SE NEDOHODLI / MAR.ÚDOLÍ 16.11.2013
J.H.KRCHOVSKÝ & Krch/off/band / MAR.ÚDOLÍ 15.11.2014

POD ČERNÝ VRCH

  • YouTube

Skupina Pod Černý vrch je stálicí domácí alternativní scény, na které působí již více jak 20 let. Po celou tuto dobu pro ni je charakteristický osobitý styl, svérázné pódiové vystupování frontmana kapely a nemalá dávka energie všech muzikantů.

Od svého založení v roce 1995 kapela vystupovala po boku dalších alternativních či undergroundových kapel (Psí vojáci, MCH Band, DG307, Zuby Nehty, Deep Sweden, UJD, Extempore a další). V různých letech se zúčastnila i opakovaně nejvýznamnějších tuzemských festivalů – Colours of Ostrava, Trutnov Open Air, Rock For People, Sázavafest, Benátská noc…

Za dobu svého působení vydala 5 CD (Měchožil Zhoubný – BlackPoint 1997, Měchožilovy písně lásky – BlackPoint 1998, Celibát 2000 – Maťa 2000, Semotam – BlackPoint 2002, Ženění – Areca 2005). V současné době se po několikaleté odbočce do oblasti na pomezí alternativy,

MUCHA / MAR.ÚDOLÍ 16.11.2013

poprocku a folklóru obrací zpět ke svým více undergroundovým kořenům. Kapela se tak vrací k propracovaným, začasté rozsáhlejším skladbám s nelineární strukturou (v žádném případě tedy model „sloka – refrén“) a prokomponovanou prací s motivy a tématy. Zvláště v harmonii využívá i postupy vážné hudby 20. století. Zároveň ještě zvyšuje důraz na výpověď obsaženou v textech, na zaujímání jasného postoje k důležitým životním otázkám a problémům. Nevyhýbá se ani občasným funkčním citacím a parodickým prvkům. Pro svou aktuální tvorbu razí označení „postmoderní underground“.

pčv.jpg
POD ČERNÝ VRCH / MAR.ÚDOLÍ 14.11.2015

© Copyright © design.vnor.2020

bottom of page