KONCERTY JAZZKLUB 1983 - 1987

plakát_jazzklub_4.jpg

MOPED

JDE O SESTAVU, KTEROU NASTARTOVAL ZPĚVÁK A KYTARISTA VOJTA HUBINGER NA ZAČÁTKU ROKU 1983. KAPELA SE VŽDY UBÍRALA CESTOU VLASTNÍ TVORBY. JEJICH HUDBA MÁ SICE PROFESIONÁLNÍ ROCKOVÝ ZVUK S VELKOU ÚDERNOSTÍ, ALE ZVUKEM V JEDNÉ BARVĚ A STEJNÉ DYNAMICKÉ ROVINĚ, COŽ PŘIPOMÍNÁ HUDBU PŘI NEJLEPŠÍM K TANCOVAČKÁM. 

Hned konec roku 1983 byl podnětem k rozkladu. Původní čtyřčlenné obsazení s Otou Bekárkem / druhá kytara/,Otou Markem/baskytara/, Ji-rkou Chlumeckým/bicí/ se rozpadlo. V zápětí přichází Vilém Čok, bas-kytarista s autorskou potencí / dříve Zikkurat a Pražský Výběr / .Dále přichází bubeník Stanislav Šmeral. Tato sestava přijíždí také do Mariánského Údolí na doporučení Tomáše Křivánka z JAZZOVÉ SEKCE. Nevím, ale pozvání Mopedu mě vůbec nenadchlo. Platících diváků bylo 199, ale jinak nic moc. Texty jako - Koupil jsem si video video Tesla domů mi ho má milá pod paží nesla - se mi zdají příliš jednoduché, jednotvárné a podbízivé.

VOJTĚCH HUBINGER - zpěv, kytara
STANISLAV ŠMERAL - bicí

VILÉM ČOK - baskytara, ZPĚV


© Copyright © design.vnor.2020

IMG_0010.jpg

Roku 1984 kvůli hádkám a sporům o další vývoj kapely zůstal Hubinger sám.

Nástupcem Chlumeckého se stal Stanislav Šmeral a basu hrál chvilku Miloš Vaculík. Poté hon na zažité kapely nové vlny Hubingerovi přihrál do cesty baskytaristu Viléma Čoka, jenž pak vystřídal Vaculíka. Moped v té době šel zase nahoru a jako trio ve složení Hubinger - Šmeral - Čok vydržel hrát až do ledna 1986, kdy odešel Vilém Čok a nastoupil Karel Adam.

 

Mariánské údolí 15.6.1985